8/31/2016

Grzanki z mielonką

Grzanki z mielonką
Wakacje to czas spotkań rodzinnych. Każdą wolną chwilę staram się także spędzić ze znajomymi. Polacy słyną z tego, że większość takowych spotkań odbywa się przy syto zastawianym stole. Prowadzę otwarty dom. Goście nie muszą zapowiadać się z miesięcznym wyprzedzeniem. Okres wakacji to czas, kiedy takie niezapowiedziane wizyty zdarzają się bardzo często. Warto wtedy mieć coś dobrego pod ręką , z czego możemy wyczarować takie właśnie grzanki. Ich przygotowanie nie zajmuje dużo czasu a zapewniam że znajomi z domu wyszli najedzeni i bardzo zadowoleni.

8/30/2016

Zupa kalafiorowo-serowa

Zupa kalafiorowo-serowa


Po cukinii, która jeszcze mi się nie przejadła przyszła pora na kalafiora. Dotychczas robiłam kalafiorową sałatkę  oraz zupę. Jako, że w sezonie kalafiorowym w zeszłym roku byłam na diecie to zupę podałam także w wersji fit. Tym razem postawiłam na zupę kalafiorową w nieco cięższym wydaniu. Dodatek serków topionych sprawił, że miała ciekawszy smak i kremową konsystencję.

8/29/2016

Zupa szczawiowa

Zupa szczawiowa
Uwielbiam zupy, takie jak szczawiowa szczególnie. Dlaczego? Bo kwaśna, bo lekka, bo smaczna- po prostu idealna. Nie wiem jak u Was, ale u mnie ciężko o świeży szczaw. Z zazdrością patrzyłam jak inne bloggerki mogły się pochwalić szczawiową ze świeżego szczawiu, a nie konserwowego. Doczekałam się i ja. Wszystko dzięki babci Helence, która na swej działce postanowiła posiać dość pokaźną ilość tego ziela:) Jeśli nie przepadacie za zbyt kwaśnymi ( ja do tych osób na pewno nie należę) smakami polecam użyć mniej szczawiu niż ja. 

8/10/2016

Placuszki z porzeczkami

Placuszki z porzeczkami
Idealna propozycja na letni obiad. Takie placuszki można też zrobić na kolację lub podwieczorek. Zajadają się nimi i starsi i dzieci. Bardzo lubię takie dania "na szybko". Furorę u mnie w domu zrobiły np. placki z kukurydzy. Ich przygotowanie zajmuje tylko pół godziny. Do tej pory na słodko robiłam tylko placki z bananami. Teraz przyszedł czas na coś bardziej wyraźnego w smaku, na coś kwaśnego. Placki wyszły przepyszne, mięciutkie i delikatne.

8/09/2016

Placki z cukinii

Placki z cukinii

W mojej kuchni cały czas rządy prowadzi cukinia. Bardzo lubię to warzywo. Żeby nie znudziło się mojemu mężowi muszę wymyślać różne dania z jej wykorzystaniem. Po zrobieniu lecza przyszedł czas na placuszki. W zeszłym roku robiłam placki z cukinii z fetą. Tym razem zrobiłam ciasto, gdzie jest mniej mąki, dzięki czemu smak cukinii jest bardziej wyczuwalny. Placki podałam w towarzystwie sosu słodko-kwaśnego. Polecam dla tych co placki z cukinii znają, ale chcą je podać w niecodziennej wersji.

8/04/2016

Faszerowana mozarella

17
Faszerowana mozarella
Uwielbiam mozzarellę- przede wszystkim za jej delikatny, nigdzie indziej nie spotykany smak. Używam jej do zapiekanek, wykorzystuję ją też np. do zrobienia sałatek. Zastosowań mozzarelli jest naprawdę wiele.W większości jednak przepisów z jakimi się spotkałam ser ten stanowił tylko dodatek do danego dania. Tutaj to właśnie mozzarella jest głównym jego składnikiem. Przystawka idealnie nada się zarówno na rodzinne przyjęcie, jak i luźną imprezę przy grillu. Polecam.

8/02/2016

Pierogi z jagodami

13
Pierogi z jagodami
Kocham pierogi. Uwielbiam pierogi na słodko, kocham też te z wytrawnym nadzieniem. Uwielbiam to danie ze względu na różnorodność sposobu ich przygotowania. W moim rodzinnym domu bardzo często robiło się pierogi wręcz w hurtowych ilościach. Miał być obiad zawsze na dwa dni, starczyło na jeden. Jeśli chodzi o pierogi z jagodami, to spotkałam się z różnymi metodami przygotowywania nadzienia. Jedni dają same jagody, drudzy dodają np. mąkę ziemniaczaną. Ja postanowiłam wypróbować nadzienie z kiślem. Fajnie związał sok z jagód i nadał jagodom ciekawego smaku.

Copyright © 2014 Pobite gary Barbary , Blogger